Outbreak
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Edycja 3- propozycja.

5 posters

Go down

Edycja 3- propozycja. Empty Edycja 3- propozycja.

Pisanie by d'Auxpierre Pon Lis 23, 2015 11:04 pm

Pomysł jest dość obszerny i rozbudowany, najpewniej nie ujmę całego w tym temacie, więc piszcie pytania pod spodem ^^

*Przenieślibyśmy się do moich autorskich realiów- kultura, teren, państwa. Nie byłoby to stricte fantasy, raczej... "alternatywna rzeczywistość".
*Wydarzenia działyby się w okresie naszego renesansu/baroku/klasycyzmu. XVI-XVIII wiek.
*Co najważniejsze: przejście z systemu turowego na system "cząstkowych odpowiedzi"; tj:
Nie ma tur, wszystko dzieje się praktycznie "w czasie rzeczywistym"- nie ma przeskoków czasowych itp.
*Co za tym idzie: bez problemów można prowadzić bitwy (trzecia chorągiew lewej flanki atakuje centrum legionu przeciwnika i tym podobne) "na żywo" bądź też prowadzić negocjacje.
*Państwa startowałyby z różnymi statystykami i miałyby inną charakterystykę.
*Raz na, powiedzmy, tydzień, wrzucana byłaby "informacja ogólna", która bardzo przypominałaby obecne tury.
*Wreszcie gralibyście swoimi własnymi postaciami- dożą Januszem czy też królową Gerwazą.
*Brak formułek. Zamiast tego w normalnym poście opisujecie swoje działania. Nie usunę jednak znanych wam i wypełnianych przeze mnie statystyk państw (Gospodarka- 3/100 i t p).
*Link do mapy: https://i.imgur.com/TzswVAp.png
*Jeśli chcecie- możemy dodać możliwość grania rodami. Tak więc grupą kilku graczy próbowalibyście uzyskać jak największą władzę
*No i co najważniejsze: znacznie bardziej wczulibyście się we własną postać.
___

Rozmawiałem już z kilkoma graczami i poparli ten pomysł. Ciekawi mnie jednak opinia pozostałych. Czekam ^^
d'Auxpierre
d'Auxpierre
Administrator

Liczba postów : 493
Join date : 02/08/2015

https://outbreak.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Edycja 3- propozycja. Empty Re: Edycja 3- propozycja.

Pisanie by Abracham Pon Lis 23, 2015 11:22 pm

Herek poparł jako drugi i te realia to tak czy tak podchodzą pod
military-fantasty chyba. Ale nie jestym pewien. A i jestem za rodami.
Abracham
Abracham

Liczba postów : 59
Join date : 22/08/2015

Powrót do góry Go down

Edycja 3- propozycja. Empty Re: Edycja 3- propozycja.

Pisanie by Kaffar Wto Lis 24, 2015 8:29 am

Wydaje mi sie ze cos takiego jak "tury" powinny zostac ze względu na podatki. Od zawsze władcy sciagali podatki od poddanych w okreslinym czasie (po żniwach ?) i własnie moment gdy kasa wpływa do skarbca powinen byc tą symbiliczna turą.

Druga sprawa : bitwa na tych zasadach moze trwać i miesiac - wtedy inni gracze albo beda siedziec i machac nózka albo iśc naprzód - w pewnym momencie moze sie okazać że gracz prowadzacy bitwe jest 10 lat do tyłu. Wiec formuła bitew powinna byc na zasadzie - 2-3 tur / rozkazów - nie wiecej.

Mapa jest ładna i wogóle ale po namysle stwierdzam że ilośc NPców jet porażajaca. I druga sprawa : znacznie bardziej wolał bym samemu "stworzyc" własny kraj. Byc może motyw wielkiej zarazy : Dzuma wytłukła 99% populacji, zniszczyła podstawy dawnych krajów i te dopiero powestają : mamy kraje które maja po 20-30 lat i dopiero sie kształtują + ogromne niezamieszkałe tereny pełne "cośnakształt zombi". Mysle ze daie graczom czegos wiecej niz bezmyslna młócka było by fajnym motywem.
Kolejna sprawa renesans - według mnie znacznie ciekawszym okresem jest starozytność. W gre wtedy moga wejśc nawet jakis drobne intewencje boskie i takie tam.


Koljna sprawa : stworzenie czegos na kształt surowców strategicznych było by tez fajnym moywem - nwet cos na kształt cywilizacji - czyli okreslone złoża pozwalaja ba budowe okreslonych - liczebnie ograniczonych przepakowanych jednostek. Kilka takich surowców stworzyło by roznorodnośc nacji jakby naturalnie : "Mongołowie" dostali by swietnje lekkie konie pozwalajacne na produkcje "konnych łuczników", "Hiszpania " dostała by znakomite zalazo - pozwalające na tworzenie doskonałej broni (kazda jednostka dostaje bonus z ilosci posiadanych złóz a "Holendrzy - mieli by uperwę lnu z którego robione płotno poprawiało by jakosc okretów.

To taka garść moich przemysleń,
Kaffar
Kaffar

Liczba postów : 25
Join date : 16/11/2015

Powrót do góry Go down

Edycja 3- propozycja. Empty Re: Edycja 3- propozycja.

Pisanie by d'Auxpierre Wto Lis 24, 2015 1:56 pm

Podatki- będą, oczywiście, zapomniałem dopisać ^^

Bitwy, coby nie przedłużać, byłyby rozgrywane "na żywo" poprzez czat/gg. Tak więc nie zajmowałyby zbędnie długiego czasu. Aczkolwiek ich maksymalny czas trwania (2-3 tury załóżmy) to dobry pomysł

Myślę, że lepszym pomysłem od "nieznanej zarazy" byłoby coś na wzór Rzymu, tj. państwa powstałe po rozpadzie wielkiego imperium.
Wszystkie byłyby młodziutkie, i pasowałyby do Twojego założenia.

Złoża i surowce- genialne. Aż mi wstyd, że o tym wcześniej nie pomyślałem.
Jednakże nie zależałoby to od prowadzonej cywilizacji a od terenu zajmowanego. Tj. jeśli podbijesz państwo bogate w żelazo, to przejmiesz jego bogactwa.

Dziękuję za pomysły
d'Auxpierre
d'Auxpierre
Administrator

Liczba postów : 493
Join date : 02/08/2015

https://outbreak.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Edycja 3- propozycja. Empty Re: Edycja 3- propozycja.

Pisanie by Czarko Wto Lis 24, 2015 3:32 pm

Wszystko fajnie, tylko że nie podoba mi się renesans/barok/klasycyzm. Bardziej proponuje, co mi o wiele by się się podobało, prehistorię albo starożytność.
Czarko
Czarko

Liczba postów : 73
Join date : 22/08/2015

Powrót do góry Go down

Edycja 3- propozycja. Empty Re: Edycja 3- propozycja.

Pisanie by Kaffar Wto Lis 24, 2015 4:44 pm

Też bym wolał starożytność ... falangi, legiony i barbarzyński skirmisz w zamian będą bezbarwne i nudne czworoboki.
Ale co zrobić.
Kaffar
Kaffar

Liczba postów : 25
Join date : 16/11/2015

Powrót do góry Go down

Edycja 3- propozycja. Empty Re: Edycja 3- propozycja.

Pisanie by d'Auxpierre Wto Lis 24, 2015 6:08 pm

Okej, może być starożytność.
d'Auxpierre
d'Auxpierre
Administrator

Liczba postów : 493
Join date : 02/08/2015

https://outbreak.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Edycja 3- propozycja. Empty Re: Edycja 3- propozycja.

Pisanie by C.Oberson Wto Lis 24, 2015 6:10 pm

Może być.
Mapa z czego?
C.Oberson
C.Oberson

Liczba postów : 78
Join date : 22/08/2015
Age : 39
Skąd : Noorvik

Powrót do góry Go down

Edycja 3- propozycja. Empty Re: Edycja 3- propozycja.

Pisanie by Kaffar Pią Lis 27, 2015 7:33 am

Garść moich propozycji dotyczących wojskowości.
Krótko i prosto tak by było zgodnie z duchem maksymalnego uproszczenia .

Jak juz pisałem wydaje mi sie ze w owych starożytnych czasach - (nie całkiem hronologicznie) istniały 3 podstawowe formacje wojskowe + kilka ciekawostek.

1/ Barbarzyński Skirmisz
Bonus 1. : w przypadku przewagi ilościowej - dostaj dodatkowego kopa (w skrócie - Ilośc barbarzyńców - ilośc wojska przeciwnika = nadwyzkę liczy sie podwójnie
Bonus 2: Bardzo tanie jednostki, czasami powstające samoistnie.
Minus 1 - słabiej walcza poza swoimi terenami, duzy bonus do walki "u siebie"
Minus 2 - w przypadku klęsk szybko traca morale

2/ Falanga
Bonus 1 : w przypadku wygranej - straty są mniejsze niż przy innych formacjach
Bonus 2 :
Minus 1 : W przypadku przegranej straty sa znacznie wieksze niz w innych formacji
Minus 2 : Bardzo duzy wpływ terenu na efektywnośc formacji (Lasy, góry itd bardzo obnizaja skutecznośc)

3/ Legiony
Bonus 1: Bardzo wyskoie morale, nawet w obliczu totalnej kleski
Bonus 2 : Bonus do skuteczności w przypadku walki z liczniejszym wrogiem
Bonus 3 : Teren nie ma znaczenia dla skuteczności

Minus 1 : Bardzo drogie wojsko, długo sie formuje ( potrzeba długiego okresu szkolenia)
Minus 2 : Konieczne stałe finansowanie armi (wojsko zawodowe)


Do tego dochodzą bonusy

Bliski wschód - Katafrakci
Egipt - Rydwany
Afryka - Słonie
Grecja - "Spartanie"
Galowie - " Obelix" :P:P

Kaffar
Kaffar

Liczba postów : 25
Join date : 16/11/2015

Powrót do góry Go down

Edycja 3- propozycja. Empty Re: Edycja 3- propozycja.

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach