Outbreak
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Tura czwarta.

+7
MrocznyHusar
Czarko
Hellraiser
Kwestor
Abracham
C.Oberson
d'Auxpierre
11 posters

Go down

Tura czwarta. Empty Tura czwarta.

Pisanie by d'Auxpierre Pon Paź 26, 2015 5:49 pm

Zima,
Roku Pańskiego tysiąc trzysta czterdziestego czwartego.

~*~

Szwecja wypowiedziała wojnę Danii, przy okazji oskarżając ich o promocję islamu. Papież, przekupiony przez szlachtę norweską, przystał na oskarżenie. Nałożył ekskomunikę na władcę państwa duńskiego.
Ten, w geście zemsty, nałożył na papę wyrok śmierci.
Dwudziestego trzeciego grudnia grupa uzbrojonych bandytów odcięła głowę papy. Osoba, która obejmie jego urząd jest jeszcze nieznana.
W tym roku odwołano święta.
Nie będzie, mikołaja też nie.
Szwecja po zgubnym kłamstwie została podbita przez prawowitą Rosję. Zdradliwa szlachta skandynawska wspomogła cara ruskiego w podboju narodu. Sytuacja stała się skomplikowana.
~*~
Tura czwarta. WVARIBU
Szacowana ilość zarażonych wirusem: 0
Szacowana ilość zmarłych zarażonych: 0

Informacje o wirusie:
Brak

~*~
Wzór formułki:
Kod:
[b]Nazwa państwa:[/b]
[b]Akcje militarne:[/b]
[b]Akcje porządkowe:[/b]
[b]Akcje polityczne:[/b]
[b]Akcje ekonomiczne:[/b]

~*~
Stan państw:

Tura czwarta. 1XUGar6 Aragonia - d'Auxpierre
Zadowolenie obywateli: 46/100; Przekonywanie artystów do swoich racji. Teatry.
Stan zdrowia obywateli: 40/100; akwedukty
Stabilność struktury kraju: 41/100; Podział ludzi obniża.
Siła militarna: 52/100; 11 legionów; Musztra i szkolenie.
Gospodarka krajowa: 27/100; teatry. Szkolenie. Wyodrębnienie grupy handlarzy. Akwedukty.
H a n d e l. Genua odrzuca propozycję handlu.
Przygotowanie na epidemię: 0/100
Postrzeganie na scenie światowej: Bardzo dobre; Bardowie, bliskie stosunki z Papieżem, mecenat. Zaniepokojenie.
Podkupienie zakonu- 50%

Spoiler:

Tura czwarta. 58iWaPj Krzyżacy - Hellraiser
Zadowolenie obywateli: 27/100; szkoły. Praca półprzymusowa.
Stan zdrowia obywateli: 32/100; biedni lekarze miernie leczą.
Stabilność struktury kraju: 30/100
Siła militarna: 42/100; 8 legionów; musztra.
Gospodarka krajowa: 28/100; jw, krach gospodarczy spowodowany biedą nauczycieli i lekarzy. Handel.
Przygotowanie na epidemię: 0/100
Postrzeganie na scenie światowej: Przeciętne;
Nadwiślanie nie mają specjalnie czym handlować.

Tura czwarta. A2VBIAf Norwegia - C.Oberson
Zadowolenie obywateli: 38/100; turniej.
Stan zdrowia obywateli: 30/100
Stabilność struktury kraju: 35/100;
Siła militarna: 49/100; 2 legiony; Zostaliście rozgromieni pod Kopenhagą. Statki.
Gospodarka krajowa: 17/100; Obniżenie podatków na szlachtę kończy rokosze.
Przygotowanie na epidemię: 0/100
Postrzeganie na scenie światowej: Przeciętne
Statki- gotowe
Plan większej efektywności gospodarczej- 60%
Szpiedzy- 75%
Nie zmieniam flag, bo wasze państwo upadło.
Znajdujecie złoża manganu i żelaza.

Tura czwarta. Tv7vDEA Szwecja - Abracham
PRZEGRANA- po utracie wojska pod Kopenhagą zostaliście dobici przez Rosję (1 legion stracony w Danii i 5 legionów stracone po 11 pojedynkach z Rosjanami)

Spoiler:

Tura czwarta. EnX0mZn Wenecja - Kwestor
Zadowolenie obywateli: 39/100; Festyn.
Stan zdrowia obywateli: 30/100
Stabilność struktury kraju: 37/100; straż miejska.
Siła militarna: 35/100; 7 legionów; statki.
Gospodarka krajowa: 42/100; jw. handel.
Przygotowanie na epidemię: 0/100
Postrzeganie na scenie światowej: Bardzo dobre; krytyka Trapezuntu.
Statki- gotowe.
Przekonaliście Joannitów
Nie udało wam się podburzyć Werony.
Inflacja w Genui- 15%
Akademia- 20%

Tura czwarta. VG0B23O Nawarra - Yaven
Zadowolenie obywateli: 44/100; Mecenat.
Stan zdrowia obywateli: 40/100; kanały i studnie.
Stabilność struktury kraju: 42/100; drogi
Siła militarna: 52/100; 12 legionów; Ćwiczenia.
Gospodarka krajowa: 28/100; jw, rolnictwo+handel
Przygotowanie na epidemię: 0/100
Postrzeganie na scenie światowej: Przeciętne.; złapano jedną z waszych służek-tropicielek z Watykanu. Co gorsza- posądzono was o zabicie papieża!
Lepsze rolnictwo- gotowe.
Usprawnienie armii *lekkie*- 50%
Nie udało się wam zabicie króla Franków. No ale wojna rozgorzała.
Francja odrzuca handel, papież odrzuca handel.
(pozwól że uściślę do Aragonii- skupuję surowce, gotowego wina- nie).

Tura czwarta. 1Avx5vr Maroko - Raciatek
Zadowolenie obywateli: 36/100; dozwolone użycie broni. Podniesienie podatków.
Stan zdrowia obywateli: 39/100;
Stabilność struktury kraju: 42/100; reforma cywilnoprawna. Uściślenie raczej.
Siła militarna: 46/100; 11 legionów; cuda, nie widy. Szkolenie. Kupowanie zbroi z Eu.
Gospodarka krajowa: 12/100; j/w, p o d a t k i
Przygotowanie na epidemię: 0/100
Postrzeganie na scenie światowej: Przeciętne
Innowiercy- 50%
Bałagan w Algierii- 55%
Pałac- 75%
Macie swoich piratów.
Trypolis akceptuje.
Magiczni szpiedzy z Mali postanowili teleportować się do waszej stolicy i magią woo-doo ukradli syna Mansy.
Poznaliście sekrety dwupolówki. Ale stali to już nie.
Wasz piasek jest brudny. Szkło też.

Tura czwarta. PUmVCG8 Trapezunt - Czarko
Zadowolenie obywateli: 36/100; edukacja.
Stan zdrowia obywateli: 35/100;
Stabilność struktury kraju: 15/100; fala buntów. Zmiana podziału państwa. Bunty możnych oraz rokosze.
Siła militarna: 43/100; 9 legionów; musztry. Mury i inne fajne.
Gospodarka krajowa: 20/100; jw, edukacja. Handel i inne ciekawe, wydobycie i produkcja.
Przygotowanie na epidemię: 0/100
Postrzeganie na scenie światowej: Złe; Nagana od papieża. Nagana od Wenecji. Nagana od Cesarza Niemiec. Nagana od Danii. Nagana od Kastylii (+Aragonii też, ale zapomniałem w poście dopisać).
Broń i koń- 50%
Bal okazał się klapą.
Nie wpuszczono was do Rzymu. Ani Watykanu.
Plan gospodarczy- 20%

Tura czwarta. SIAS8bY Ruś - Macroscelidea
Zadowolenie obywateli: 25/100; cisza nocna i podatki.
Stan zdrowia obywateli: 30/100
Stabilność struktury kraju: 45/100; promocja patriotyzmu.
Siła militarna: 43/100; 6 legionów; bitwy i zmiany w armii.
Gospodarka krajowa: 6/100; jw, pożyczka,
Przygotowanie na epidemię: 0/100
Postrzeganie na scenie światowej: Przeciętne
Akademia- 25%

Tura czwarta. IzhrHMy Bizancjum - WilliamDouglas
Zadowolenie obywateli: 40/100; turniej!
Stan zdrowia obywateli: 30/100
Stabilność struktury kraju: 39/100; Nasz kochany caesar jest piękny.
Siła militarna: 39/100; 5 legionów; Flota. I oficerowie.
Gospodarka krajowa: 41/100; turniej. I turniej. I pieniążki od papieża. I fortyfikacja
Przygotowanie na epidemię: 0/100
Postrzeganie na scenie światowej: Dość dobre; pochwała od pana papieża.
Flota- gotowe%
Handel z Turcją. Genua was za to skarciła.
Templariusze hiszpańscy odmawiają. Jedna niewielka grupa z Francji do was przybyła.
Niskie zainteresowanie skupem waszych monet.


Tura czwarta. GEicna4 Kalifat - Mrocznyhusar
Zadowolenie obywateli: 26/100; brak ciszy.
Stan zdrowia obywateli: 30/100
Stabilność struktury kraju: 25/100; szlachta nie zgadza się na ryzykowanie życiem na wojnach. Ich dzieci nie są wysłane do armii. Ludność nie zgadza się na jakiekolwiek stosunki z paskudnymi katolikami.
Siła militarna: 37/100; 9 legionów; rekrutacja i musztra. Mury.
Gospodarka krajowa: 8/100;
Przygotowanie na epidemię: 0/100
Postrzeganie na scenie światowej: Niezbyt dobre;
Budowa zamków- 30%
Świątynie- 60%
Pokój i w ogóle z Turcją.

Tura czwarta. QOoARwp Kastylia - C.Oberson
Zadowolenie obywateli: 30/100;
Stan zdrowia obywateli: 30/100
Stabilność struktury kraju: 30/100;
Siła militarna: 30/100; 5 legionów;
Gospodarka krajowa: 30/100;
Przygotowanie na epidemię: 0/100
Postrzeganie na scenie światowej: Przeciętne

Tura czwarta. SnGuPud Dania - Abracham
Zadowolenie obywateli: 30/100;
Stan zdrowia obywateli: 30/100
Stabilność struktury kraju: 30/100;
Siła militarna: 30/100; 5 legionów;
Gospodarka krajowa: 30/100;
Przygotowanie na epidemię: 0/100
Postrzeganie na scenie światowej: Przeciętne

_____________

ŚRODA
GODZINA 18:00
MA MIEJSCE SOBÓR, PROSZĘ UCZESTNIKÓW O WYSŁANIE NUMERÓW GADU-GADU NA PW.


Ostatnio zmieniony przez d'Auxpierre dnia Wto Paź 27, 2015 9:01 pm, w całości zmieniany 2 razy
d'Auxpierre
d'Auxpierre
Administrator

Liczba postów : 493
Join date : 02/08/2015

https://outbreak.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Tura czwarta. Empty Re: Tura czwarta.

Pisanie by C.Oberson Pon Paź 26, 2015 6:38 pm

Nazwa państwa:Kastylia
Akcje militarne: Musztra bardzo wielka.Rekrutuje 2 legiony.
Akcje porządkowe: Szkolę najbiedniejszych obywateli na błaznów, po czym wysyłam ich do miast i będą występować co 2 tygodnie.Nie będą dostawać pieniędzy, ale król taki dobry, że dał im pracę to da im jeszcze standardowe wyżywienie.A pieniążki to se zarobią jak ktoś im rzuci gdy ładnie zagrają głupa.Przegląd i ewentualna naprawa statków towarowych/wojennych.Szerzę patriotyzm do ojczyzny nie do króla(ale niech mnie wielbią!!!)
Akcje polityczne: Propozycje handlu do ARAGONII, Grenady, Portugalii, NAWARRY, Francji, Cesarstwa Niemieckiego i MONAKO
BĘDĘ NA SOBORZE!!!
Zgadzam się na handel z DANIĄ
Akcje ekonomiczne: Szukamy złóż.Rozwój kopalni.
Swoich uczonych/naukowców itd.proszę o opracowanie planu,dzięki którego zwiększy się wydajność na farmach oraz, żeby było bezpieczniej i wydajniej w kopalniach, dostaną oczywiście jakieś pieniążki, jeśli będą potrzebować do badań.
Zwiększam podatek o 2%
Próbuję porozmnażać koty,chodzi o to, że sierściuchy będą wyżerać resztki jedzenia jakiegokolwiek ale oczywiście ich główną rolą jest łapanie gryzoni w miastach,a niektóre weźmie się na pokłady statków by łapały szczury przegryzające liny itd.
Otwieram banki dla biednych jak i bogatych.


Ostatnio zmieniony przez C.Oberson dnia Wto Paź 27, 2015 3:44 pm, w całości zmieniany 2 razy
C.Oberson
C.Oberson

Liczba postów : 78
Join date : 22/08/2015
Age : 39
Skąd : Noorvik

Powrót do góry Go down

Tura czwarta. Empty Re: Tura czwarta.

Pisanie by Abracham Pon Paź 26, 2015 6:53 pm

Nazwa Państwa: Dania
Akcje Militarne: Ujednolicam swoją armię, jak wiele innych krajów, szczegóły opisze jutro jeżeli nie zdążę przed następną turą to w następnej turze. Musztra wielka bardzo, treningi wymagające bardzo (duży nacisk kładziemy na marynarzy) i wpajanie patriotyzmu (do kraju) poza tym rekrutuję trzy legiony oraz buduję nowe statki wojenne oraz handlowe, jak i przeglądam oraz jeżeli takowe są, naprawiam usterki w moich obecnie posiadanych statkach.
Zwiększam patrole na moich wodach i ilość eskorty statków handlowych.
Akcje porządkowe: Rozkazuję bardom (w pieśniach opisujących bohaterskie walki w obronie Danii, opowiadają też jak walczyłem w nich osobiście i zabiłem wielu wrogów i sam zatopiłem jeden okręt ((gdy weszłem na pokład to podłoże się zapadło i zatonął) to tylko legenda krążąca wśród szlachty gdy króla nie ma w pobliżu)) itd. oraz heroldom szerzyć dobrą nowinę, obronienia naszych ziem (co było oczywiste) oraz zniszczenia Szwecji  oraz zaniedługiego podbicia Norwegii i tym samym końca dominacji tego szaleńca i jego niedorobionego bachora na północy.
Rozkazuję im również tworzenie/zwiększanie poczucia patriotyzmu wśród obywateli (chodzi tu bardziej o kraj niż władcę.)
Jak również zostają utworzone specjalne grupy błazeńsko cyrkowe będą przypisani do miast i ich okolic i w każdą sobotę będą organizować występy w miastach, od poniedziałku do piątku w okolicznych wsiach/miasteczkach po kolei. Nie będzie pieniążków z tego ale jedzonko dostawać będą, a to co tłum da jest ich (pieniądze, jeżeli się tłumowi nie spodoba zgniłe buraki itd.)
Ujednolicam system prawny dla wszystkich
Akcje polityczne: Ja przekazuje władcy Rusi koszyk ryb i koszyk buraków za szybkie zaragowanie w sprawie ataku tych dwóch niedorozwiniętych państw na moje wspaniałe posiadłości (nie żebym sobie nie dał rady) oraz pytam się go co zrobiono z władcą Szwecji (nie żeby mnie to specjalnie obchodziło) oraz mówię mu aby wydał jego/jego ciało mi, wkońcu kiedyś byliśmy przyjaciółmi.
Waldemar IV nie pojawi się na Soborze z powodu wojny z Norwegią wysyła przeprosiny i koszyk buraków.
[TAJNE][REAGUJĘ NA LIST OD KALIFA AL-HA... itd.] Ostrzegam Watykan przed atakiem, razem z listem jako dowodem (Treść listu: Drogi Waldemarze IV Atterdag. Słyszałem o przykrym traktowaniu Cię przez Watykan. Chciałbym aby nasze kraje żyły w zgodzie i dlatego mam dla Ciebie propozycję handlu. Ah i ataku na Watykan. Razem z jednym lub dwoma państwami zamierzamy zaatakować Watykan. Czy zgodziłbyś się? Oczywiście dzielimy go po równo. Łupy także. Pozdrawiam i życzę dobrego życia Kalif Al-Hakim II.W)
wysyłam koszyk buraków i dyplomatę (szpiega) z listem w którym mówię jaki to ja pobożny i liczę na ocieplenie stosunków.
Oraz, jeżeli kiedykolwiek będą słyszeć o tym że jestem saracenem oraz że utrzymuję z nimi kontakty to niech wiedzą że albo to nieprawda, albo staram się zdobyć ważne informacje itp. które mogą podbudować/ocalić/umocnić Chrześcijaństwo. Proszę również o nie mówienie nikomu o tym od kogo zdobyliście informacje, bo wtedy nie będę mógł już nic zdziałać. [TAJNE]
[TAJNE][ODPOWIADAM NA LIST OD KALIFA AL-HA...HA... itd.]
Treść listu: O Wielki Kalifie, to prawda że Watykan mnie potraktował jak ostatnie ścierwo i moja szczera nienawiść do ich kraju nie zostanie zaspokojona póki nie zniknie on ze świata, jak i te wszystkie Chrześcijańskie diabły/demony. Jednak nie możecie liczyć na moją pomoc w tym przedsięwzięciu, wylewam z siebie siódme poty aby przygotować się do anichilacji Norwegii z którą obecnie prowadzę wojnę. Dla was jest to łatwiejsze bo zewsząd jesteście otoczeni przez innych Muzłumanów jednak gdybym ja się ujawnił zaraz zaatakowałaby mnie Ruś, Państwo Krzyżackie, Cesarz lub inne ścierwo.
W ramach przeprosin daję wam ten oto koszyk buraków oraz przysyłam mojego dyplomatę (szpiega.) Pozdrawiam i życzę długiego i owocnego żywota. [TAJNE]
Waldemar IV Atterdag

[TAJNE] Korzystając z wojny domowej. Wysyłam do Szkocji moich szpiegów/propagatorów którzy mają nawoływać/przekonywać o tym jaka to Dania jest potężna i dlaczego by się jej nie oddać.
Wysyłamy również szpiegów/propagatorów do Norwegii aby przygotowali grunt pod nasz podbój.
Wszyscy szpiedzy mają też za zadanie zdobycie aktualnych informacji na temat państw. [TAJNE]
Akcje ekonomiczne: Proponuję handel: Anglii, Rusi, Krzyżakom, Cesarzowi Niemieckiemu, Kastylii. Oferujemy m. in. smaczne ryby (mamy ich od cholery) i dobrej jakości drewno.
Poza tym zlecam wielkim ludziom którzy przybyli do mojego państwa na zaproszenie Szwecji i tym którzy się tu urodzili aby znaleźli sposób na usprawnienie rolnictwa oraz rybołóstwa.
Zwiększam podatki o 2% dla mieszczaństwa i 4% dla szlachty. Usprawiedliwiam to ogarnianiem burdelu jaki zrobili dupek i jego bachor oraz zaniedługim podbojem terenów Norwegii, mówię również że zajmując ich ziemię wzbogacimy się (i ja i oni) i wkońcu będziemy mieli więcej żelaza i innych fajnych kamyczków. Bo my jesteśmy w to biedni... bardzo ;_; więc ten podatek to inwestycja w przyszłość i za jakiś czas go zniesiemy. I ogólnie głaskam ich po główce słówkami.
W poszukiwaniu surowców ;_; u nas bieda jeżeli chodzi o żelazo itd. jeżeli jakieś znajdę to zaczynamy jak najszybciej wydobycie. (Jęzeli coś znajdziemy to będzie święto!)
Wspieranie rolnictwa i tworzenie nowych pól uprawnych oraz nadawanie przywilejów chłopom jak i szlachcie (ale nie duże (szlachta)), którzy zajmują się uprawą ziemi/rolnictwem. Zwiększamy też przywileje kupcom.
Proponujemy sprzedaż Planów Zbrojeniowych Szwecji: Cyprowi, Granadzie, Portugalii oraz [TAJNE] Papieżowi za 1/3 ceny. [TAJNE] Cena wynosi tyle samo za ile Szwecja sprzedała te plany Litwie.


Ostatnio zmieniony przez Abracham dnia Sro Paź 28, 2015 1:52 pm, w całości zmieniany 21 razy
Abracham
Abracham

Liczba postów : 59
Join date : 22/08/2015

Powrót do góry Go down

Tura czwarta. Empty Re: Tura czwarta.

Pisanie by Kwestor Pon Paź 26, 2015 6:55 pm

Nazwa państwa: Republika Wenecka

Akcje militarne: Rekrutujemy kolejny oddział najemników, statki mają strzec Adriatyku. Tworzymy też elitarną jednostkę, która ma strzec doży i głów ważnych rodów. Mają nosić fioletowe stroje ze skrzydlatym lwem na piersi, oraz zwykły długi miecz.

Akcje porządkowe: Do kraju zapraszamy artystów, doża oferuje mecenat nad nimi.

Akcje polityczne: Mówimy Joannitą by zajęli się przekonywaniem ludności do ich przyszłych rządów, powinno im to dobrze pójść, w końcu sługi Boga najbardziej słuchają. Także wysyłam dyplomatów na misję by sfabrykowali roszczenie do Cypru. Oczywiście, zgadzamy się na traktat handlowy z Nawarrą

Akcje ekonomiczne: Zwiększamy podatki o 2% ogółem, cło o 0,5%. Próbujemy założyć nowe faktorie handlowe na wybrzeżach Morza Śródziemnego.


Ostatnio zmieniony przez Kwestor dnia Sro Paź 28, 2015 3:09 pm, w całości zmieniany 1 raz
Kwestor
Kwestor

Liczba postów : 120
Join date : 22/08/2015
Skąd : Też

Powrót do góry Go down

Tura czwarta. Empty Re: Tura czwarta.

Pisanie by Hellraiser Pon Paź 26, 2015 9:11 pm

no ale jak juz piszecie te państwa do handlu to róbcie to jakimiś jasnymi kolorami a nie na czarno jak w jakiejś nigerii

a odpis dam jutro B)
Hellraiser
Hellraiser

Liczba postów : 127
Join date : 13/08/2015
Skąd : JEROZOLIMA,,,,

Powrót do góry Go down

Tura czwarta. Empty Re: Tura czwarta.

Pisanie by Czarko Pon Paź 26, 2015 9:29 pm

Nazwa państwa: Trapezunt
Akcje militarne: 
- Ciężka musztra i szkolenie zbrojnych, jazdy oraz łuczników,
- [SUPER-TAJNE]Przygotowania do ataku na Watykan na papieża! Wiedzą o tym tylko najwyżsi generałowie oraz zaufani doradcy, opracowujemy plany ataku, rozmieszczenie jednostek, itp.[SUPER-TAJNE],
- Przydzielenie bezrobotnych do wojska lub po prostu chętnych oraz pełne szkolnictwo dla nich w boju,
- Dalsza realizacja planu nad bronią i końmi.
Akcje porządkowe: 
- Nakazuje zaprzestania buntów i sporów mieszkańców zamożnych, gdyż podwyższony o 1% podatek to nic wielkiego dla ich bogactw,
- Budowa akweduktów i nowa zaprawa do budynków mieszkalnych,
- Każdy rybak dostaje małą łódź od państwa, a każdy kowal narzędzia (o ile będzie pracował dla wojska),
- Mówię ludności, że papież okropnie ogranicza nasze państwo, a każde katolickie państwo jest dla nas źle nastawione. Mówię im również o tym, że państwo stara się, aby ludność czuła się jak najlepiej, więc organizuje turniej szermierki dla każdego mieszkańca.
Akcje polityczne: 
- Ignoruje naganne od innych państw, mając ich za przeproszeniem w dupie,
- [TAJNE]Myśli nad zmianą wiary[TAJNE],
- [SUPER-TAJNE]Wysyłam list do Kalifatu z prośbą o pomoc w ataku na Watykan, położymy kres ograniczeniom religijnym i papieskim[SUPER-TAJNE].
Akcje ekonomiczne:
- Dalszy handel z państwami,
- Ulepszenie rolnictwa (lepsze tunele wodne, kosy, sierpy)
- Maksymalne wydobycie surowców i składowanie ich w magazynach,
- Dalsza realizacja planu gospodarczego
Czarko
Czarko

Liczba postów : 73
Join date : 22/08/2015

Powrót do góry Go down

Tura czwarta. Empty Re: Tura czwarta.

Pisanie by d'Auxpierre Pon Paź 26, 2015 9:44 pm

Nazwa państwa: Aragonia
Akcje militarne: Nakazuje rekrutację dwóch legionów żołnierzy. Szkolę trzech nowych hetmanów- 1 do Aragonii, 2 do Sycylii, Korsyki i Sardynii, 3 do Neapolu. W tajemnicy powiem wam, że szkolę też czwartego- na przyszłość. Generałowie mają podnieść morale żołnierzy, a że jest ich nie tak wielu, to i kosztów wielkich nie generują.
Nakazuję mobilizację floty na wyspach.
Musztra średnich rozmiarów ma trwać. W święta Wigilii odwiedzam żołnierzy i staram się podnieść ich morale.
Akcje porządkowe: Propaguję patriotyzm w moim narodzie. Poprawiam stan dróg (budowane na wzór rzymskich) oraz kanałów- higienicznych oraz przepływowych. Przy okazji soboru organizuję bardzo, bardzo huczne Boże Narodzenie. Osobno dla biednych i mieszczan, osobno dla arystokracji (z którą król balował przez caaałą noc). Na imprezę zapraszam też szlachtę z Nawarry, Kastylii, Portugalii.
Żeby pomóc narodowi- za niską opłatą z mojej strony pozwalam chłopom uczestniczyć w budowie (nie mają wolnego od pańszczyzny, tylko dorobić sobie mogą. A pieniędzy im trzeba). No i wychodzi taniej niż u roboli.
Akcje polityczne: Ładuję pieniądze w papieża. Łapówki, datki na dwór, "bóg zapłać" i inne ścierwo. Papa ma mnie kochać. W sensie nowy papa.
No i tutaj mamy problem.
Aragonia ma swojego kardynała, Antoniego Lacorix (jako papa nazywałby się Hugues de Payns, na cześć Templariuszy). Forsujemy jego pozycję i wszelkie pieniądze przeznaczane na Watykan daję jako "namiastkę świetności naszego papieża".
Jeśli mój agent został papieżem -szansa na to spora- wysyła mi koronę cesarską.

Wysyłam szpiegów do Genui. Mają mi znaleźć Causus Belli.  
Akcje ekonomiczne: Podnosimy o 0,5% podatek na kościół (p a p i e ż m a b y ć n a s z) oraz o 1%  (dla mieszczan i kupców) na sprawy świeckie. Usprawiedliwiamy to rozwojem kultury. Dodatkowo za huczne święta powinno wpaść nam grosza. Jeśli nawet i nie- dalej mamy handel z:
Francją, Aragonią-Włochami, Papieżem, Nawarrą, Kastylią, Portugalią, Rosją (to podwójnie opłacalne!), Wenecją i w ogóle, fajnie jest.
Dalej naciskam na otwarcie banków. Za ten uśmiech przy papieżu to powinni mi przyspieszyć. Albo dać od razu.
Inwestuję w rybołówstwo oraz przemysł lekki.
d'Auxpierre
d'Auxpierre
Administrator

Liczba postów : 493
Join date : 02/08/2015

https://outbreak.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Tura czwarta. Empty Re: Tura czwarta.

Pisanie by MrocznyHusar Pon Paź 26, 2015 10:16 pm

Nazwa państwa:Kalifat

Akcje militarne:
- Szkolę 1 garnizon.
- 4 garnizony podchodzą pod granicę Kalifat-Turcja.
- [Cholernie tajne] Organizuje atak na Watykan. Plany wojny itp. omawiam z najbardziej zaufanymi ludźmi. Także przygotowujemy się na odmowę Turcji. Gdy ta się nie zgodzi atakujemy.
- Dalsze przydzielanie bezrobotnych i bezdomnych a także chętnych do wojska.
- Musztry.
- Organizuje elitarny oddział, zabójców, skrytobójców i żołnierzy do ochrony Mnie i Mi przychylnych.


Akcje porządkowe:
- W soboty i niedziele karczmy mają obniżać ceny sziszy i fajek wodnych.
- Ogłaszam, że niedługo nastąpi krucjata przeciwko heretykom!
- Heroldowie mają to nagłaśniać, mają to wychwalać. Jak nie spiszą się to zginą. Jak się spiszą dostanę lepszą płacę. Mają także mówić, że jeśli żołnierz zginie w wojnie to dojdzie do niebios. A ten który przeżyje będzie miał bogactwo. Wielkie bogactwo.
- Wioski mają wydać przynajmniej trzech chłopa do wojska. Inaczej wojsko wejdzie i zniszczy.
- Nadal łagodzę szlachtę i plebs.


Akcje polityczne:
-[Super Tajne] Kalifat zgadza się na propozycję ataku na Watykan.
-[Super Tajne] Wysyłam do króla Turcji pytanie, czy pomogą w walce z Watykanem.
- [Tajne] Wysyłam do Rusi dyplomatę. Ma on polepszyć nasze stosunki.
- [Tajne[ Wysyłam do Dani dyplomatę, ma on przekazać list ich królowi. Treść listu: Drogi Waldemarze IV Atterdag. Słyszałem o przykrym traktowaniu Cię przez Watykan. Chciałbym aby nasze kraje żyły w zgodzie i dlatego mam dla Ciebie propozycję handlu. Ah i ataku na Watykan. Razem z jednym lub dwoma państwami zamierzamy zaatakować Watykan. Czy zgodziłbyś się? Oczywiście dzielimy go po równo. Łupy także. Pozdrawiam i życzę dobrego życia Kalif Al-Hakim II.W


Akcje ekonomiczne:
- Moi poddani mają robić pola uprawne wszelkiego rodzaju. Oczywiście w odpowiednich miejscach.
- Nadal ulepszamy mury, i budujemy świątynie.
- Ulepszanie rolnictwa (lepsze tunele wodne, kosy itp czy co tam.)
- Maksymalne wydobywanie surowców i składowanie ich w magazynach.
- Wspomagam myślicieli i ludzi czynu. Także kilku dobrych wynalazców. Niech wiedzą, że ja Al-Hakim II będę wspierał ludzi mądrych!  


Ostatnio zmieniony przez MrocznyHusar dnia Czw Paź 29, 2015 7:44 am, w całości zmieniany 2 razy
MrocznyHusar
MrocznyHusar

Liczba postów : 86
Join date : 05/09/2015
Skąd : Rzeczpospolita Polska

Powrót do góry Go down

Tura czwarta. Empty Re: Tura czwarta.

Pisanie by Macroscelidea Wto Paź 27, 2015 11:20 pm

Nazwa państwa: Ruś
Akcje militarne: Wcielamy żebraków do wojska. Kombatantom dajemy chwilę odpoczynku i wolnego, a potem musztra.
Akcje porządkowe: Ogłaszam, że na wiosnę urządzę turniej z okazji dumnej wygranej. Do nowych ziem wysyłam heroldów, coby zapoznali lud z prawem rosyjskim.
Akcje polityczne: Kalifat pytamy się co dokładniej rozumieją przez polepszenie stosunków, tym bardziej w tak różnych kulturowo krajach. Ogłaszamy też wysoką nagrodę za schwytanie byłego króla Szwecji.
Akcje ekonomiczne: Handluję z Aragonią i Danią. Wprowadzam wysoką grzywną dla wszystkich miast i wsi które nie broniły się, lub broniły się słabo podczas najazdu. Ojczyznę bronić trzeba! Nazywam to podatkiem od bycia pizdą. Nazywam to grzywną antypatriotów.


(odtworzone na szybko, bo cały wcześniejszy post jaki napisałem mi usunęło w piździet)
Macroscelidea
Macroscelidea
Wielki książę

Liczba postów : 8
Join date : 16/10/2015

Powrót do góry Go down

Tura czwarta. Empty Re: Tura czwarta.

Pisanie by MrocznyHusar Sro Paź 28, 2015 12:59 am

Odpowiadam Królowi Rusi, że to, że mamy inne kultury nie znaczy, że nie możemy żyć w zgodzie i pokoju. Chcemy zaproponować im pakt handlowy. Cenne towary. Te z najlepszej pułki.
MrocznyHusar
MrocznyHusar

Liczba postów : 86
Join date : 05/09/2015
Skąd : Rzeczpospolita Polska

Powrót do góry Go down

Tura czwarta. Empty Re: Tura czwarta.

Pisanie by Yaven Sro Paź 28, 2015 10:34 am

Nazwa państwa: Nawarra
Akcje militarne: Rekrutuje 4 legiony. Ciąg dalszy szkolenia armii, a przy tym wybranie wśród kawalerzystów tych najlepszy i mianowanie ich generałami armii, a dokładniej każde 4 legiony mają swojego dowódce. Oczywiście muszą być oni wierni królowej i oddani Nawarrze. Urządzam również defiladę wojska w większych miastach, a w każdej z nich uczestniczy również królowa, gdyż ma to podnieść morale armii, ale też i ludności Nawarry. Głosi ona, że stanie w obronie swoich poddanych, gdyż nikt tak bardzo na to nie zasługuje jak oni. Wpajam patriotyzm i oddanie w umysły żołdaków, ale też i mieszkańców królestwa.
Akcje porządkowe: Powołuje obwoźne teatry, które będą podróżowały po miastach, ale też i wsiach, a w ich skład wchodzą wszelcy artyści od bardów po cyrkowców. Nie dostają oni zapłaty, ale za to otrzymują wyżywienie i schron, a przy tym pieniądze, które zarobią w połowię wędrują do nich. W większym miastach urządzane są kilkudniowe przedstawienia na których pojawia się Joanna II. Zarządzam również święto wina z okazji z nowych winnic, a wszystko to jest ukłonem w stronę rolników, którzy zajmują się uprawą winorośli. Na święcie handluje się wszelką żywnością, ale też oczywiście winem, a na to wszystko zapraszam wszelkich kupców by przybyło z tego trochę pieniędzy. Organizuje również przyjęcie ku czi nowo wybranych generałów, które oczywiście odbywa się dwukrotnie raz dla szlachty, a raz dla mieszczaństwa i chłopstwa.
Rozpoczynamy budowę wszelkich strażnic i umocnień przy granicach zaczynając od murów kończąc na bastionach.
Akcje polityczne: Odrzuca oskarżenia odnośnie zabójstwa papieża i głosi, że została wykorzysta w diabelskiej grze bezbożnych państw, które odwróciły się od Boga i mkną do piekła, a sama twierdzi, że kobiety, które wysłała na służbę Bogu nigdy nie były jej agentkami i wskazuje na Trapezunt, który z pewnością maczał w tym wszystkim palce i jest za to odpowiedzialny. Prosi o poparcie w sprawie Aragonii, z którą od lat współpraca tylko kwitnie. Przestaje również popierać w wojnie Anglię i sugeruje, że przebieg wojny jest dosyć podejrzany. [tajne] Dalej nakłania szlachtę Francuską do poparcia Joanny II, a bardzo dobrze wie, że armie i surowce nie posiada Król, a jego szlachta z licznymi przywilejami i ziemiami. Sugeruje im, że polityka ich nieudolnego władcy zaprowadzi ich na dno i ukochana Francja się skończy zmieniając w kolejny podbity teren przez Anglików. Głosi, że skoro Król ledwo jest w stanie dbać o swoje bezpieczeństwo to tym bardziej nie będzie w stanie zadbać o bezpieczeństwo kraju.[tajne] Popiera również kandydaturę Antoniego Lacorix, a wszystko po to by pokazać Argonii, że Nawarra to naprawdę dobry sojusznik.
Zgadza się na propozycje handlu od Kastylii, a towary, które proponuje to marmur, żelazo, wino, żywność. Proponuje również Kastylii zawiązanie sojuszu, a przy tym prosi o udostępnienie niewielkiej części jej terenów z dostępem do morza, które graniczą z Nawarrą od północy. Sugeruje, że z pewnością polepszy to ich stosunki, a wdzięczność Królowej Joanny będzie naprawdę spora.
Proponuje traktaty handlowe również Grenadzie, Portugalii, Cesarstwu Niemieckiemu, Rusi, Republice Weneckiej,
Akcje ekonomiczne: Usprawnienie i rozbudowa kopalni marmuru i żelaza, ale też i utworzenie faktorii przemysłowych, w których oba surowce będą obrabiane i sprzedawane państwo z którymi Nawarra handluje. Szukamy nowych złóż, ale też i nie zapominamy o rolnictwie. Staramy się z tego powodu odkryć nowe sposoby uprawy, a wszystko to dzięki wszelkim wolnomyślicielom, którzy znajdują się już w Nawarrze. Budujemy akwedukty i tworzymy kanały, by te wspierały uprawę pól, a przez to powiększamy teren uprawny.
Yaven
Yaven
Królowa

Liczba postów : 10
Join date : 14/10/2015

Powrót do góry Go down

Tura czwarta. Empty Re: Tura czwarta.

Pisanie by C.Oberson Sro Paź 28, 2015 3:14 pm

Nawarra jak się więc odwdzięczysz za ten dostęp to morza?
C.Oberson
C.Oberson

Liczba postów : 78
Join date : 22/08/2015
Age : 39
Skąd : Noorvik

Powrót do góry Go down

Tura czwarta. Empty Re: Tura czwarta.

Pisanie by Yaven Sro Paź 28, 2015 3:54 pm

Handel bez żadnego cła i zniżka na surowce - marmur i żelazo, a przy tym pomoc w postaci sojuszu militarnego i w razie potrzeby wsparcie finansowe. Gdyby Kastylia chciała prowadzić wojnę to Nawarra ją wesprze w wszelkich działaniach.
Yaven
Yaven
Królowa

Liczba postów : 10
Join date : 14/10/2015

Powrót do góry Go down

Tura czwarta. Empty Re: Tura czwarta.

Pisanie by C.Oberson Sro Paź 28, 2015 4:01 pm

Zgoda.
C.Oberson
C.Oberson

Liczba postów : 78
Join date : 22/08/2015
Age : 39
Skąd : Noorvik

Powrót do góry Go down

Tura czwarta. Empty Re: Tura czwarta.

Pisanie by Macroscelidea Sro Paź 28, 2015 4:34 pm

Jeżeli chodzi o handel, to Ruś chętna zawsze w wszędzie.
Macroscelidea
Macroscelidea
Wielki książę

Liczba postów : 8
Join date : 16/10/2015

Powrót do góry Go down

Tura czwarta. Empty Re: Tura czwarta.

Pisanie by MrocznyHusar Sro Paź 28, 2015 6:47 pm

Cudownie, wręcz cudownie.
MrocznyHusar
MrocznyHusar

Liczba postów : 86
Join date : 05/09/2015
Skąd : Rzeczpospolita Polska

Powrót do góry Go down

Tura czwarta. Empty Re: Tura czwarta.

Pisanie by William Douglas Sro Paź 28, 2015 8:33 pm

Rezygnuję z gry. Proszę aby państwo NPCowano, a te plany, weszły w życie.
William Douglas
William Douglas
Cesarz

Liczba postów : 110
Join date : 23/08/2015

Powrót do góry Go down

Tura czwarta. Empty Re: Tura czwarta.

Pisanie by Hellraiser Sro Paź 28, 2015 8:55 pm

Nazwa państwa:Zakon Krzyżacki
Akcje militarne:Musztra, manewry. Wojsko ma ćwiczyć szarże.
Akcje porządkowe:Festyny w największych miastach
Akcje polityczne:nitz
Akcje ekonomiczne: Zwiększamy połów ryb, nadwyżki sprzedajemy
Hellraiser
Hellraiser

Liczba postów : 127
Join date : 13/08/2015
Skąd : JEROZOLIMA,,,,

Powrót do góry Go down

Tura czwarta. Empty Re: Tura czwarta.

Pisanie by Hellraiser Sro Paź 28, 2015 9:36 pm

Zgadzamy się na propozycję Duńczyków.
PS.: pisze się wszedłem


Hellraiser
Hellraiser

Liczba postów : 127
Join date : 13/08/2015
Skąd : JEROZOLIMA,,,,

Powrót do góry Go down

Tura czwarta. Empty Re: Tura czwarta.

Pisanie by Raciatek Sro Paź 28, 2015 9:48 pm

Nazwa państwa:
Akcje militarne:
- Szkolę legion.
- Kontynuuję zabawę w Algierii. Dołączam do poprzednich moich szpiegów przemysłowych: maja wykradać osiągnięcia techniki i ogólnie. Jak to ma wprowadzać chaos? Jeśli Maroko będzie potężniejsze, algierczycy zaczną się bać...
Akcje porządkowe:
- Kontynuuję budowę pałacu.
- Wysyłam heroldów po kraju by ostatnie nowiny głosili i gotowali się na rychły atak na podłych Malijczyków!
- Zachęcam kupców do łączenia się w bractwa kupieckie, coby bogactwo i potęgę kraju naszego pomnażać.
Akcje polityczne:
- Wysyłam do Watykanu poselstwo co by rozmowy zacząć prowadzić. Oficjalnie mówić będziemy o chęci przyjęcia jakiegoś zakonu na nasze ziemię, oczywiście na moich zasadach. Nieoficjalnie o możliwości wsparcia Maroka w przyszłych walka z Turcją, która brykać zaczyna.
Akcje ekonomiczne:
- WPROWADZAMY DWUPOLÓWKĘ! Kto wie? Może oazy dadzą nam wyżywienie...
- Wydobywamy złoto. Dużo złota!
- Znowu wysyłam szpiegów po sekret stali Damasceńskiej, a także kompasu.
- Każe teraz przesiewać piasek by szło było czystsze! I łatwiej je było sprzedawać.
- Rozwijam też hodowlę wielbłądów i ich sprzedaż. Są bardzo przydatne w warunkach pustynnych, a trzeba też dodać, ze jest na nie popyt. No i kto lepiej zna się na ich hodowli jak nie nomadowie z Sahary?
Raciatek
Raciatek

Liczba postów : 79
Join date : 25/08/2015

Powrót do góry Go down

Tura czwarta. Empty Re: Tura czwarta.

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach